Nasza Loteria

Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego. Arcom oraz Sławomir Trzósło uhonorowani tytułami pracodawców roku

Marek Długopolski
Marek Długopolski
Najważniejszym celem I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego była integracja przedsiębiorców działających na terenie powiatu. Będą kolejne edycje
Najważniejszym celem I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego była integracja przedsiębiorców działających na terenie powiatu. Będą kolejne edycje Starostwo Powiatowe w Bochni/P. Salamon
Arcom i Sławomir Trzósło – oto Pracodawcy Roku 2022 w powiecie bocheńskim. Prestiżowe wyróżnienia wręczono im podczas I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego „Razem o przyszłości”. Do konkursu, którego organizatorem były Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Urząd Pracy w Bochni, zgłosiło się ponad 30 firm, a w forum wzięło udział blisko 100 przedsiębiorców i samorządowców.

Forum Przedsiębiorczości – miejsce wymiany pomysłów

- Celem Forum Przedsiębiorczości było stworzenie miejsca do nawiązywania współpracy, a także do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz idei pomiędzy przedsiębiorcami. I mogę śmiało powiedzieć, że udało nam się ten cel zrealizować. Już bowiem docierają do mnie sygnały od przedsiębiorców z różnych branż, że podczas tego spotkania nawiązali wiele nowych, interesujących kontaktów – podkreśla Adam Korta, starosta bocheński.

- Nie liczmy na to, że będziemy mieć więcej pracowników. Liczmy na to, że mają być wydajniejsi. Liczmy na to, że będą lepiej wykształceni, że będą mieć wyższe kompetencje, że lepiej zorganizujemy pracę, że lepiej będziemy wykorzystywać technologię, że lepiej będziemy wykorzystywać zasoby pracy, a nie, że tej pracy będzie więcej – zaznaczył w inauguracyjnym wykładzie prof. Jerzy Hausner.

Gość specjalny I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego, które odbyło się 15 czerwca w hali Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Bochni, mówił również o możliwych scenariuszach dla rozwoju polskiej gospodarki, a także jej perspektywach.

- Zwieńczeniem tej części Forum była prelekcja Marka Skały, trenera, coacha i mówcy inspiracyjnego, który wyjaśniał m.in. w jaki sposób można skutecznie nawiązać pozytywne relacje między pracownikiem a kontrahentem – dodała Sabina Kierepka z Wydziału Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni.

Pracodawcy Roku powiatu bocheńskiego

Gospodarka powiatu bocheńskiego opiera sę na działalności wielu firm, zarówno tych bardzo dużych, dużych, średnich jak i małych. Na ternie powiatu działają dwie strefy gospodarcze – Powiatowa Strefa Aktywności Gospodarczej i Bocheńska Strefa Aktywności Gospodarczej. Warto też wspomnieć, że bocheńszczyzna jest zagłębiem chłodnictwa.

Który z przedsiębiorców najlepiej radził sobie w 2022 roku? Kto rozwinął skrzydła, zwiększył produkcję, rozbudował firmę? Gdzie powstało najwięcej inwestycji? Jakie przedsiębiorstwa dominują na rynku? Wreszcie, kto został pracodawcą roku? Tego również dowiedzieliśmy się podczas I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego „Razem o przyszłości”.

W kategorii mikroprzedsiębiorca - mała firma prestiżowy tytuł „Pracodawcy Roku 2022 Powiatu Bocheńskiego” otrzymał Sławomir Trzósło, właściciel Drukarni Profit Media. Jury wyróżniło również Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Fainner” Mariusza Plewy i firmę Magi, prowadzoną przez Marię Zdebską i Agnieszkę Gomułkę, właściciela marki „Pierożki Babci Władzi”.

Wśród średnich i dużych firm laurem zwycięzcy uhonorowano Arcom, a wyróżnienia otrzymały firmy: Igloo, Hydrosprzęt Kukla oraz Marka.

Dyskusje i biznesowe spotkania

Forum było również świetną okazją do spotkania z przedstawicielami Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorstw, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości URK, Urzędu Skarbowego w Bochni, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Pracy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także Akademii WSB Kraków, LGD „Dolina Raby” oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Bochni.

- Najważniejszym celem Forum była integracja przedsiębiorców działających na terenie powiatu bocheńskiego, lepsze zrozumienie ich problemów i oczekiwań, a także stworzenie stałej platformy dialogu między sektorem samorządowym i gospodarczym. Takie spotkanie jest najlepszym miejscem do wymiany doświadczeń – tak Adam Korta, starosta bocheński, mówi o I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego. - Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i zaangażowanie. Gratuluję nagrodzonym i wyróżnionym.

Było to I Forum Przedsiębiorczości Powiatu Bocheńskiego. Będą kolejne edycje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym problemem w Polsce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto