I liga koszykarek. Pewna wygrana Contimaxu MOSiR-u na inaugurację

Bartosz Karcz
Wojciech Matusik
Bardzo udanie rozpoczęły sezon w I lidze koszykarki Contimaxu MOSiR-u Bochnia. Pokonały one we własnej hali wysoko Widzew Łódź 83:47.

Pierwsza kwarta była jeszcze w miarę wyrównana. Na tyle, że wygrał ją nawet czterema punktami Widzew. Łodzianki jeszcze w drugiej części odskoczyły na osiem punktów (18:10, 22:14). W połowie drugiej kwarty Bochnia odrobiła jednak straty, a następnie zaczęła błyskawicznie odjeżdżać. Gdy drużyny schodziły na przerwę, Contimax MOSiR prowadził już czternastoma punktami .

Po zmianie stron miejscowe koszykarki jeszcze powiększały przewagę. Po raptem dwóch i pół minutach gry w trzeciej części Bochnia prowadziła już dwudziestoma punktami. Na tym poziomie, a nawet większym ta przewaga utrzymywała się już do samego końca. Ostatecznie skończyło się na wygranej blisko czterdziestoma punktami (36:22).

Contimax MOSiR Bochnia - Widzew Łódź 83:47 (10:14, 26:8, 21:13, 26:12)
Contimax MOSiR: Kocaj 15, Zuchora 13, Plucińska 10, Szkop 11, Krawiec 8 oraz Bukowczan 8, Duchnowska 7, Zając 7, Rak 4, Więcek 0.
Widzew: Kudelska 11, Grudzień 6, Gzinka 3, Rok 3, Bołbot 0 oraz Szeklicka 12, Józefowicz 6, Janicka 4, Zajączkowska 2, Bandoch 0, Gortat 0, Sierakowska 0.
Sędziowali: Arkadiusz Szechyński oraz Bartłomiej Nycz.