Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Południowa obwodnica Szczurowej na etapie robót ziemnych, droga ma być gotowa jesienią 2024. Zobacz zdjęcia i film

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
od 16 lat
Postępują prace przy budowie południowej obwodnicy Szczurowej w powiecie brzeskim. Droga o długości blisko 4,5 kilometra będzie miała status wojewódzkiej. Jej budowa pochłonie 53,2 mln zł. Po jej uruchomieniu ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony poza centra wsi Rylowa i Szczurowa.

Wbicie pierwszej łopaty pod budowę południowej obwodnicy Szczurowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 964 miało miejsce w listopadzie 2022 roku. Już teraz widać pierwsze efekty robót. Wykonawcą jest firma EUROVIA Polska S.A. Termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2024 roku. Prace pochłoną 53,2 mln zł.

- To bardzo ważne, że ona powstaje, bo do tej pory ruch ciężarowy toczył się przez centrum miejscowości, co było uciążliwe, niebezpieczne, ale również bardzo cierpiały na tym nasze drogi powiatowe. Dlatego bardzo czekamy na tę obwodnicę - mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Trwają przygotowania do budowy jeszcze jednego ważnego odcinka obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 768. Chodzi o 6,5 kilometra drogi, która połączy tzw. obwodnicę Mokrzysk z obwodnicą Szczurowej. Droga zacznie się u wylotu ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 768 i ul. Zagrodzkiej we wsi Bucze (gmina Brzesko) aż do obwodnicy Szczurowej w Niedzieliskach (gm. Szczurowa). Wybudowanie nowej drogi pozwoli na wyprowadzenie ruchu poza centra wsi Przyborów i Rudy Rysie.

- Jest to kontynuacja zjazdu północnego z autostrady A4 w Brzesku, która docelowo ma pominąć Rudy Rysie i Przyborów, przez które dziennie przejeżdża kilkanaście tysięcy samochodów - dodaje starosta.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Południowa obwodnica Szczurowej na etapie robót ziemnych, droga ma być gotowa jesienią 2024. Zobacz zdjęcia i film - Gazeta Krakowska

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto