Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa drogi Żegocina-Bełdno na ukończeniu, od maja droga jest wyłączona z ruchu. Zdjęcia i film

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
od 16 lat
Dobiegają końca zakrojone na szeroką skalę remonty kilku dróg w powiecie bocheńskim. Rozpoczęte jesienią 2022 roku prace kosztują 18,7 mln zł i obejmują odcinki dróg powiatowych w czterech różnych miejscach. Jedną z przebudowywanych dróg jest odcinek Żegocina – Bełdno, który od maja jest wyłączony z ruchu.

Przebudowa drogi powiatowej w Bełdnie wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Kierowcy muszą korzystać z objazdu wyznaczonego przez takie miejscowości, jak Łąkta Górna, Kierlikówka, Ujazd i Kamionna.

Część prac na odcinku w Bełdnie została już wykonana, ostatnie roboty trwają w rejonie skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Łąkty Górnej.

Jak mówi starosta bocheński Adam Korta, po zakończeniu robót kierowcy zauważą różnicę w warunkach jazdy. Chodzi nie tylko o równą jak stół nawierzchnię, ale i szerokości jezdni powiększoną do 6 metrów.

- Większość dróg, które przebudowujemy, dostosowujemy do parametrów zawartych w rozporządzeniu ministra transportu o warunkach technicznych, jakim te drogi powinny odpowiadać, czyli poza tym, że zwiększamy szerokości do 6 metrów, to staramy się obudować je chodnikami, ścieżkami, poboczami, ale również zwiększamy podbudowę, aby spokojnie można było przenieść obciążenie, które pojawia się w momencie przejazdy ciężkich samochodu. A przejazd jednego samochodu ciężarowego to jak przejazd 300 tysięcy małych samochodów - mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Powiat bocheński dostał na przebudowę wspomnianych czterech odcinków 17,9 mln zł w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Wartość umowy to 18,7 mln zł. Termin zakończenia prac to koniec października 2023.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przebudowa drogi Żegocina-Bełdno na ukończeniu, od maja droga jest wyłączona z ruchu. Zdjęcia i film - Gazeta Krakowska

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto