Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przebudowa Plant w Bochni zakończy się wcześniej niż zaplanowano. Zobacz zdjęcia i wideo z postępu prac

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Na Plantach Salinarnych w Bochni widoczne są już znaczące zmiany w ramach prowadzonej rewaloryzacji. Prace trwają od połowy 2023 roku, ale władze miasta deklarują, że zakończą się wcześniej, niż założono w umowie z wykonawcą. Inwestycja pochłonie ponad 16 mln zł.

Na Plantach Salinarnych w Bochni prace trwają od czerwca 2023, budowlańcy prowadzą je również zimą, czego efekty widać gołym okiem. Są nowe alejki, niektóre jeszcze na etapie podbudowy, ale wiele z nich jest niemal gotowych. Są także lampy oświetleniowe, przygotowano miejsca pod ławki.

- Planty są miejscem dla nas, bochnian, niezwykle ważnym. Jestem przekonany, że oczekiwania mieszkańców w zakresie ich uporządkowania, zostaną zrealizowane. Zyskamy dużo miejsc, w których będzie można odpocząć, w których można się będzie dobrze czuć, które będą zdecydowanie uporządkowane - zapowiada burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

Choć wykonawca, firma Krisbud Sp. z o.o. z Trzebini, ma czas na zakończenie robót do września 2024, wszystko wskazuje, że upora się z nimi wcześniej. - Przewidywany termin zakończenia tych prac jest wcześniejszy niż zaplanowany w umowie - przyznaje burmistrz Stefan Kolawiński. Na pytanie o efekt końcowy przebudowy Plant samorządowiec odpowiada krótko: "Będą piękne".

Jednym z istotniejszych elementów nowych Plant będzie fontanna, powstająca na miejscu dotychczasowego placu zabaw. Jeszcze w latach 90. XX wieku znajdowała się w tym miejscu sadzawka z fontanną. Żelbetowa konstrukcja niecki jest już wyraźnie widoczna. Nowością będą również schody od strony fontanny do ulicy Orackiej.

Rewaloryzacja Plant Salinarnych pochłonie ponad 16 mln zł, z czego blisko 12 mln zł stanowi dofinansowanie w ramach programu Polski Ład.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przebudowa Plant w Bochni zakończy się wcześniej niż zaplanowano. Zobacz zdjęcia i wideo z postępu prac - Gazeta Krakowska

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto