Przegląd tygodnia w Bochni, najważniejsze wydarzenia od 20.09 do 26.09.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 20.09 do 26.09.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 20.09 do 26.09.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 20.09 a 26.09.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te MEMY o sąsiadach poprawią ci humor! Czysta prawda! [MEMY] [27.09.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bochnia od 20.09 do 26.09.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te MEMY o sąsiadach poprawią ci humor! Czysta prawda! [MEMY] [27.09.2020]

Ech, sąsiedzi... Kto ich ma, ten wie, że potrafią być albo ogromnym zbawieniem albo wielką zmorą. Zobaczcie, jak instytucję sąsiada swoimi oczami widzą internauci. Gwarantujemy, że uśmiejecie się do łez, kiedy zobaczycie te memy!

📢 Dziwny pomnik papieża w Warszawie doczekał się już wielu przeróbek. Jan Paweł II z głazem rozbawił internautów. Jak Pudzianowski! MEMY 27.09

Nowy pomnik papieża Jana Pawła II, który stanął przed Muzeum Narodowym w Warszawie, doczekał się mnóstwa komentarzy i ocen jeszcze przed czwartkową oficjalną premierą. Instalacja Jerzego Kaliny, przygotowana na stulecie urodzin papieża, a wpisująca się - jak tłumaczy twórca - w polską "wojnę kulturową" została przyjęta bardzo krytycznie. Nie tylko przez ekspertów. W internecie zaroiło się od przeróbek pracy. Niektóre z nich można zobaczyć w galerii. Mało tego, przerobiona instalacja została przerobiona także na żywo - w sobotę grupa osób umieściła przy pomniku ogromną dmuchaną kaczkę.

📢 TOP 10 restauracji z kuchnią orientalną w Tarnowie, Bochni i regionie według opinii w Google [26.09.2020]

Lubicie dobrą kuchnię orientalną, ale nie wiecie, którą restaurację wybrać? Najlepiej skorzystać z opinii tych, którzy już odwiedzili miejscowe restauracje i podzielili się na ich temat opinią. Prezentujemy TOP 10 najlepszych restauracji w regionie według Google'a.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Huawei Mediapad M5 Lite 8.0 Lte Space Grey (53010HQG)


Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Tygodniowa prasówka 20.09-26.09.2020 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Szczepan Brzeski i Maciej Jermak z Tarnowa w tydzień przebiegną po górach ponad 500 km dla chorego Filipka Tabora

Rozmawiamy ze Szczepanem Brzeskim, zdobywcą Korony Ziemi, który w poniedziałek rozpocznie bieg Głównym Szlakiem Beskidzkim z Wołosatego w Bieszczadach do Ustronia w Beskidzie Śląskim. Będzie mu towarzyszył tarnowianin Maciej Jermak.

📢 TOP 10 wyjątkowych miejsc na górskie wycieczki MAŁOPOLSKA i okolice ZDJĘCIA, SZLAKI 26.09

TOP 10 górskich wycieczek. Jesień to najlepszy okres na wyprawy w góry. Wybraliśmy dziesięć miejsc w Małopolsce i okolicach, dotarcie do których przyniesie Wam niesamowitą satysfakcję, przede wszystkim ze względu na widoki, bo zapierają one dech w piersiach. Poznajcie je, przeglądając galerię i szykujcie się do wyjazdu!

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Brzesko. Decyzja Sejmu stawia pod znakiem zapytania przyszłość firmy Imex z Brzeska, zajmującej się ubojem drobiu

Firma Imex z Brzeska może przestać istnieć z powodu ustawy, jaką w ubiegłym tygodniu przegłosowano w Sejmie. Zakład specjalizuje się w uboju według reguł „halal”, a jego produkty w 80 procentach trafiają na rynek muzułmański. Jeśli ustawa zakazująca uboju rytualnego wejdzie w życie, eksport produktów drobiowych z Brzeska nie będzie już możliwy, a 250 osób zatrudnianych przez firmę stanie przed widmem utraty środków do życia.

📢 Koronawirus. Rekordowa liczba zakażeń COVID-19 w Małopolsce. W powiatach bocheńskim, brzeskim, tarnowskim, dąbrowskim przybywa chorych 25.09

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w Małopolsce u kolejnych 241 osób. Wśród nich są osoby z naszego regionu.

📢 Kraśnik strefą wolną od 5G. To dla zdrowia MEMY. Po co internet i Wi-Fi? Kraśnik po raz kolejny na ustach internautów

Kraśnik po raz kolejny znalazł się na ustach wszystkich. Rada miasta chce zakazu telefonii komórkowej 5G. Autorzy petycji "Stop zagrożeniu życia i zdrowia" chcą, by najpierw zbadano wpływ tej technologii na zdrowie mieszkańców. Co na to internet? Zobacz memy, których fala rozlała się po sieci.

📢 Legniczanin, który sprząta miejsca zbrodni i mieszkania zbieraczy (Zdjęcia +18)

Crime Service Legnica to jednoosobowa firma na czele której stoi Robert Krzywicki. Legniczanin zajmuje się sprzątaniem miejsc zbrodni, miejsc w których doszło do samobójstw, czy mieszkań tzw. "zbieraczy". Fach wymaga nie lada odporności - zarówno psychicznej jak i fizycznej.

📢 Są poszukiwani przez małopolską policję i mają mniej niż 30 lat [LISTY GOŃCZE WRZESIEŃ 2020]

Małopolska policja poszukuje kilkudziesięciu osób, które nie przekroczyły jeszcze wieku 30 lat. Zobacz zdjęcia poszukiwanych i pomóż policji w poszukiwaniach. Znasz ich? Daj znać policji!

📢 Jan Paweł II z głazem nad głową. "Sadzi bryłkę węgla na Śląsku" MEMY. Pomnik papieża Polaka podbił internet i wywołał falę memów

Jan Paweł II z głazem nad głową - to instalacja nosząca nazwę "Zatrute Źródło", która pojawiła się przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej autorem jest Jerzy Kalina, znany również z Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Teraz Kalina postanowił poświęcić kolejne dzieło papieżowi Polakowi. Co na to internet? Nietypowa rzeźba budzi skrajne emocje, a internauci produkują memy. Zobacz je w galerii zdjęć.

📢 Bochnia. Koniec ciężarówek na os. Niepodległości? Wbito pierwszą łopatę pod dokończenie obwodnicy północno-zachodniej

Po kilku latach oczekiwania, wreszcie nastąpiło wbicie pierwszej łopaty pod budowę brakującego odcinka obwodnicy północno-zachodniej w Bochni. Ma być gotowa za nieco ponad rok, a jej znaczenie jest kluczowe dla funkcjonowania mieszkańców osiedla Niepodległości. Od lat ich koszmarem jest ruch tranzytowy z pierwszego odcinka tzw. drogi KN-2.

📢 Klaudia Antos z Małopolski jest zjawiskowa! Ma 22-lata i już podbija świat! Tańczyła u boku Jennifer Lopez [ZDJĘCIA, WIDEO] [23.09.2020]

Klaudia Antos pochodzi z małej miejscowości Brzeźnica pod Krakowem. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 9 lat. Od tamtej pory nieustannie rozwija swoje umiejętności! Talent i upór pozwoliły jej wziąć udział w programie "You can dance" i zaprowadził ją... na finał Super Bowl, gdzie tańczyła u boku samej Jennifer Lopez. Zobaczcie niesamowite umiejętności gwiazdy tańca z Małopolski!

📢 Poszukiwani za oszustwa w woj. małopolskim. Rozpoznajesz kogoś z nich? Zobacz listy gończe

Kilkaset osób z woj. małopolskiego jest poszukiwanych za oszustwa. Widziałeś kogoś, kogo policja ściga listami gończymi? Jeśli tak, to koniecznie zawiadom policję. Osoby, które pokazujemy i opisujemy, są poszukiwane przez organy ścigania z powodu możliwości popełnienia przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego. - Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W galerii znajdziesz nazwiska i rysopisy Małopolan poszukiwanych za oszustwa.
Zebrany materiał pochodzi ze strony http://malopolska.policja.gov.pl/ (dostęp: 23.09.2020 r.).

📢 Bochnia. Zdewastowane audi na parkingu obok dworca PKP, szyby są powybijane, a wnętrze splądrowane [ZDJĘCIA]

"Super zachęta do zostawienia samochodu..." - tak jeden z internautów komentuje sytuację z parkingu obok dworca kojowego w Bochni. Od kilku dni stoi tam porzucone audi bez tablic rejestracyjnych. Szyby są powybijane, a wnętrze pojazdu splądrowane.

📢 Bochnia. Ewakuowano lokatorów kamienicy w centrum miasta. Odpadł fragment muru budynku. Kamienicy grozi katastrofa? [ZDJĘCIA]

Duży fragment ściany odpadł od budynku kamienicy przy ulicy Floris w Bochni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dwa dni przed uszkodzeniem doszło do ewakuacji mieszkańców czterech mieszkań, a kwestia ich powrotu do domu zależy od wyników prowadzonej ekspertyzy.

📢 Bochnia. Odnowiono cztery kamienice przy bocheńskim Rynku, teraz prezentują się imponująco [ZDJĘCIA]

Kilka budynków w centrum Bochni nabrało nowego wyrazu. Zakończyły się prace związane z remontem czterech miejskich kamienic zlokalizowanych przy Rynku. Rewitalizacja objęła budynki nr: 1, 3, 14 oraz 15.

📢 Tak wyglądały małopolskie miasta i miasteczka w XX wieku [ZDJĘCIA]

Zabieramy Was w sentymentalną podróż w czasie po miastach i miasteczkach Małopolski. Tak to kiedyś wyglądało. Malownicze ryneczki, krzywe ganki, pochylone domki, ale i świeżo oddane drogi i prosperujące miejscowe biznesy. Na zdjęciach są uwiecznione centra i główne ulice miast, takich jak: Miechów, Skawina, Myślenice, Chrzanów, Zakliczyn, Bochnia, Stary Sącz, Słomniki, Dobczyce i inne miejscowości. W każdej z nich znajdziemy coś ciekawego. Ile z tych miejsc rozpoznacie na pierwszy rzut oka, a które zmieniły się nie do poznania?

📢 Bochnia. Wyniki głosowania w VI. edycji Budżetu Obywatelskiego - jakie projekty będą realizowane w 2021 roku?

Zakończyło się głosowanie nad projektami do Budżetu Obywatelskiego Bochni na 2021 rok. Spośród 33 zadań osiedlowych mieszkańcy wybrali 25 projektów, które zostaną zrealizowane. Zobacz, jakie inwestycje zdobyły poparcie bochnian.

📢 Bochnia. Koronawirus w miejskim przedszkolu nr 3, dzieci musiały pozostać w domach

Na terenie miejskiego przedszkola nr 3 w Bochni odnotowano przypadek zakażenia koronawirusem. Władze placówki poinformowały rodziców, aby nie przyprowadzali dzieci na zajęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie