Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu mieleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KAGAN Stanisław: pozycja 1 : 4,93% (4 526 głosów)
- ORŁOWSKA Maria Grażyna: pozycja 2 : 4,93% (4 526 głosów)
- SKRZYPCZAK Zbigniew Jerzy: pozycja 3 : 4,93% (4 526 głosów)
- DUSZKIEWICZ Edmund Józef: pozycja 4 : 4,93% (4 526 głosów)
- BASZTURA Beata Helena: pozycja 5 : 4,93% (4 526 głosów)
- FIGURSKA Anna Elżbieta: pozycja 6 : 4,93% (4 526 głosów)
- DUDZIK Józef Stanisław: pozycja 7 : 4,93% (4 526 głosów)
- KURGAN Bartosz Stanisław: pozycja 8 : 4,93% (4 526 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA SAMORZĄDU:
- MIDURA Leszek Jan: pozycja 1 : 1,23% (1 129 głosów)
- ZATOŃSKA Marcelina Aneta: pozycja 2 : 1,23% (1 129 głosów)
- SAWICKA-GĄSIOR Katarzyna: pozycja 3 : 1,23% (1 129 głosów)
- KOLIS Grzegorz Krzysztof: pozycja 4 : 1,23% (1 129 głosów)
- SZYPUŁA Robert Bogdan: pozycja 5 : 1,23% (1 129 głosów)
- RUSZCZYCKA Danuta Janina: pozycja 6 : 1,23% (1 129 głosów)
- DUSZKIEWICZ Michał Bronisław: pozycja 7 : 1,23% (1 129 głosów)
- ZIĘBA Marta Magdalena: pozycja 8 : 1,23% (1 129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU:
- PAPROCKI Marek Jan: pozycja 1 : 3,1% (2 849 głosów)
- JASTRZĄB Adam Krzysztof: pozycja 2 : 3,1% (2 849 głosów)
- ĆWIĘKA Agata Maria: pozycja 3 : 3,1% (2 849 głosów)
- FERENC Gabriela: pozycja 4 : 3,1% (2 849 głosów)
- ŁAZ Bernadeta Zofia: pozycja 5 : 3,1% (2 849 głosów)
- DZIAŁOWSKI Zbigniew Stanisław: pozycja 6 : 3,1% (2 849 głosów)
- JASIŃSKI Marek Jakub: pozycja 7 : 3,1% (2 849 głosów)
- DABWAN Abdul Raqeeb: pozycja 8 : 3,1% (2 849 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ MIELEC-NASZ POWIAT:
- TYCHANOWICZ Grzegorz: pozycja 1 : 3,23% (2 966 głosów)
- SKRZYPIEC Mikołaj Karol: pozycja 2 : 3,23% (2 966 głosów)
- SARAMA Ryszard Jan: pozycja 3 : 3,23% (2 966 głosów)
- ŁĄCZ-NOWAK Magdalena Jadwiga: pozycja 4 : 3,23% (2 966 głosów)
- BZDUŁA Łukasz: pozycja 5 : 3,23% (2 966 głosów)
- RADWAŃSKA Zofia Dorota: pozycja 6 : 3,23% (2 966 głosów)
- TOCZEK Anna Kazimiera: pozycja 7 : 3,23% (2 966 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKI Paweł Jan: pozycja 8 : 3,23% (2 966 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BARNAŚ Waldemar Roman: pozycja 1 : 5,84% (4 177 głosów)
- KAMIŃSKI Marek: pozycja 2 : 5,84% (4 177 głosów)
- TUTRO Barbara Małgorzata: pozycja 3 : 5,84% (4 177 głosów)
- FURGAŁ Eliza: pozycja 4 : 5,84% (4 177 głosów)
- STALA Teresa: pozycja 5 : 5,84% (4 177 głosów)
- WOJTUSIAK Zdzisław: pozycja 6 : 5,84% (4 177 głosów)
- RZESZUTEK Romuald: pozycja 7 : 5,84% (4 177 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA SAMORZĄDU:
- CHMIELOWSKA Ewa Stanisława: pozycja 1 : 1,47% (1 053 głosów)
- DZITKO-TOMALSKA Roksana Szarlotta: pozycja 2 : 1,47% (1 053 głosów)
- GRABOWSKA Anna Krystyna: pozycja 3 : 1,47% (1 053 głosów)
- GUŁA Jacek Marcin: pozycja 4 : 1,47% (1 053 głosów)
- TORBA Adam: pozycja 5 : 1,47% (1 053 głosów)
- MIKRUT Jerzy: pozycja 6 : 1,47% (1 053 głosów)
- TRZPIS Sylwia Monika: pozycja 7 : 1,47% (1 053 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU:
- SMACZNY Józef: pozycja 1 : 2,79% (1 995 głosów)
- MLECZKO Jacek Michał: pozycja 2 : 2,79% (1 995 głosów)
- DUDZIK Jolanta Lucyna: pozycja 3 : 2,79% (1 995 głosów)
- MIGA Bogusław Tadeusz: pozycja 4 : 2,79% (1 995 głosów)
- WOŁOSZYN Elżbieta Stanisława: pozycja 5 : 2,79% (1 995 głosów)
- WRONA Janusz Piotr: pozycja 6 : 2,79% (1 995 głosów)
- ŻYŁA Iwona Elżbieta: pozycja 7 : 2,79% (1 995 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ MIELEC-NASZ POWIAT:
- BRYŁA Andrzej Waldemar: pozycja 1 : 4,19% (2 996 głosów)
- TEJCHMA Jacek: pozycja 2 : 4,19% (2 996 głosów)
- CIUBA Dorota Bożena: pozycja 3 : 4,19% (2 996 głosów)
- BUCZEK-KOLANKO Dorota: pozycja 4 : 4,19% (2 996 głosów)
- SZĘSZOŁ Andrzej: pozycja 5 : 4,19% (2 996 głosów)
- ŚLĘZAK Agata Krystyna: pozycja 6 : 4,19% (2 996 głosów)
- TRUNIARZ Maciej: pozycja 7 : 4,19% (2 996 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NAPIERACZ Maria: pozycja 1 : 8,53% (4 188 głosów)
- ZAWIERUCHA Adrian: pozycja 2 : 8,53% (4 188 głosów)
- NALEŻNA Maria: pozycja 3 : 8,53% (4 188 głosów)
- KAGAN Franciszek Grzegorz: pozycja 4 : 8,53% (4 188 głosów)
- SIEMBAB Renata: pozycja 5 : 8,53% (4 188 głosów)
- KNAP Piotr Ludwik: pozycja 6 : 8,53% (4 188 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA SAMORZĄDU:
- ZAWIERUCHA Elżbieta Janina: pozycja 1 : 2,2% (1 079 głosów)
- KOS Jerzy Ryszard: pozycja 2 : 2,2% (1 079 głosów)
- PAWEŁCZAK Angelika: pozycja 3 : 2,2% (1 079 głosów)
- BATKO Małgorzata Iwona: pozycja 4 : 2,2% (1 079 głosów)
- CHWAŁEK Dawid Dominik: pozycja 5 : 2,2% (1 079 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU:
- RYBIŃSKI Józef: pozycja 1 : 6,3% (3 091 głosów)
- WYZGA Mirosława Dorota: pozycja 2 : 6,3% (3 091 głosów)
- STOPA Kazimierz: pozycja 3 : 6,3% (3 091 głosów)
- KAGAN Bożena: pozycja 4 : 6,3% (3 091 głosów)
- SNUZIK Agnieszka: pozycja 5 : 6,3% (3 091 głosów)
- RYBA Eugeniusz Jan: pozycja 6 : 6,3% (3 091 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TYMUŁA Zbigniew: pozycja 1 : 8,31% (7 606 głosów)
- GŁAZ Kacper Gabriel: pozycja 2 : 8,31% (7 606 głosów)
- ŁANUCHA Leszek Ryszard: pozycja 3 : 8,31% (7 606 głosów)
- SKAWIŃSKI Antoni: pozycja 4 : 8,31% (7 606 głosów)
- KILIAN Anna Weronika: pozycja 5 : 8,31% (7 606 głosów)
- URBAŚ Anna Elżbieta: pozycja 6 : 8,31% (7 606 głosów)
- BURAKOWSKA Jolanta Bożena: pozycja 7 : 8,31% (7 606 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA SAMORZĄDU:
- MARCZENIA Andrzej: pozycja 1 : 1,09% (1 001 głosów)
- KAMUDA Renata: pozycja 2 : 1,09% (1 001 głosów)
- LASOTA Małgorzata Dorota: pozycja 3 : 1,09% (1 001 głosów)
- KIEŁB Dariusz Łukasz: pozycja 4 : 1,09% (1 001 głosów)
- CIEŚLAK Agnieszka Katarzyna: pozycja 5 : 1,09% (1 001 głosów)
- RZESZUTEK Przemysław Marek: pozycja 6 : 1,09% (1 001 głosów)
- KĘDZIOR Dorota: pozycja 7 : 1,09% (1 001 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU:
- CHRABĄSZCZ Andrzej: pozycja 1 : 4,88% (4 469 głosów)
- PERET Bogusław Stanisław: pozycja 2 : 4,88% (4 469 głosów)
- BURGHARDT Magdalena Natalia: pozycja 3 : 4,88% (4 469 głosów)
- GÓRSKA Marta: pozycja 4 : 4,88% (4 469 głosów)
- NOWAK Jan: pozycja 5 : 4,88% (4 469 głosów)
- PRZYWARA Magdalena: pozycja 6 : 4,88% (4 469 głosów)
- NAPRAWA Wojciech Piotr: pozycja 7 : 4,88% (4 469 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu mieleckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OLSZEWSKI Krzysztof Bogusław: pozycja 1 : 5,53% (4 022 głosów)
- JABŁOŃSKA Barbara Alicja: pozycja 2 : 5,53% (4 022 głosów)
- ZAJĄC Zdzisława Janina: pozycja 3 : 5,53% (4 022 głosów)
- ŁACHUT Cezary Adam: pozycja 4 : 5,53% (4 022 głosów)
- MARCINIAK Ewelina Zofia: pozycja 5 : 5,53% (4 022 głosów)
- NIEDŹWIEDŹ Artur Ignacy: pozycja 6 : 5,53% (4 022 głosów)
- SARAMA Krystian: pozycja 7 : 5,53% (4 022 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA SAMORZĄDU:
- PSZENICZNY Piotr Paweł: pozycja 1 : 1,33% (965 głosów)
- KIELUR Bogusław: pozycja 2 : 1,33% (965 głosów)
- BRATEK Magdalena Teresa: pozycja 3 : 1,33% (965 głosów)
- PLEBAN Eugeniusz Władysław: pozycja 4 : 1,33% (965 głosów)
- KOCENIAK Elżbieta Bożena: pozycja 5 : 1,33% (965 głosów)
- LUBERA Szczepan: pozycja 6 : 1,33% (965 głosów)
- DUDEK Małgorzata Renata: pozycja 7 : 1,33% (965 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWO-GOSPODARCZE W MIELCU:
- ORTYL Tomasz Stanisław: pozycja 1 : 4,43% (3 225 głosów)
- GROCHOWINA Piotr Paweł: pozycja 2 : 4,43% (3 225 głosów)
- WIECZERZAK Krzysztof Jan: pozycja 3 : 4,43% (3 225 głosów)
- GRABOŚ-MARKOWSKA Agnieszka Monika: pozycja 4 : 4,43% (3 225 głosów)
- HAJDUK Katarzyna Maria: pozycja 5 : 4,43% (3 225 głosów)
- LIPIÓR Anna Danuta: pozycja 6 : 4,43% (3 225 głosów)
- GACEK Kazimierz Leszek: pozycja 7 : 4,43% (3 225 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ MIELEC-NASZ POWIAT:
- DZIAŁOWSKI Zbigniew Józef: pozycja 1 : 2,99% (2 178 głosów)
- DYBSKI Edward Janusz: pozycja 2 : 2,99% (2 178 głosów)
- SZLACHETKA Anna Agnieszka: pozycja 3 : 2,99% (2 178 głosów)
- ORTYL Paweł Grzegorz: pozycja 4 : 2,99% (2 178 głosów)
- BAŁA Elżbieta: pozycja 5 : 2,99% (2 178 głosów)
- DZIEKAN-GĄBKA Bogumiła Janina: pozycja 6 : 2,99% (2 178 głosów)
- FLOREK Krystyna Agnieszka: pozycja 7 : 2,99% (2 178 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?