Bochnia: gwiazdy sportu na bocheńskim basenie

Roman Kieroński
Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź) i Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) zostali najlepszymi zawodnikami Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu zorganizowanych na krótkim basenie w Bochni .

Aleksandra Urbańczyk zwyciężyła na dystansie 50 m stylem grzbietowym w czasie 27,58 s (902 pkt) oraz 100 m stylem zmiennym - 1.02,19 min (862 pkt). Będący gwiazdą numer 1 zawodów Paweł Korzeniowski zdeklasował rywali na dystansie 200 m stylem motylkowym.

Zwyciężył w czasie 1,56,58 min (891 pkt) i drugiego na mecie Jakuba Jasińskiego (Korner Zielona) wyprzedził o ponad 5 s(!). Nasz najlepszy aktualnie pływak triumfował ponadto w wyścigu na dystansie 200 m stylem dowolnym w czasie 1.46,76 min.

W kategorii kobiet za Urbańczyk na kolejnych miejscach uplasowały się: Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło, Katarzyna Wilk, Paulina Zachoscz i Mirella Olczak.
Ze swojego występu zadowolona była Olczak, zawodniczka Słowianki Gorzów Wlkp. ,goniąca Otylię Jędrzejczak medalistka mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorek. Gorzowianka wystąpiła na swym koronnym dystansie 200 m st. motylkowym. Treningowo potraktowała start na dyst. 800 stylem dowolnym.

- Otylka trenuje w Stanach Zjednoczonych, ja tradycyjnie w kraju, ale wierzę, że przyniesie mi to sukces. Głównym moim celem jest start w tegorocznych mistrzostwach świata (15-19 grudnia) w Dubaju. Marzę oczywiście o starcie w igrzyskach w Londynie - mówiła po odebraniu nagród.

W konkurencji mężczyzn za Korzeniowskiego uplasowali się także kadrowicze i reprezentanci kraju: Radosław Kawęcki, Krzysztof Pielowski, Dawid Szulich, Sławomir Kuczko i Przemysław Stańczyk.

W bocheńskich zawodach stanęło na starcie ponad 400 zawodników. Gościnnie pływali zawodnicy z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Słowacji.Przed rokiem furorę w Bochni robiła nieobecna tym razem Otylia Jędrzejczak. Tym razem oblegany zwłaszcza przez najmłodszych kibiców był Korzeniowski. W wolnych od startów chwilach rozdawał setki autografów, pozował do wspólnych zdjęć.

Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Wejdź na**kryminalnamalopolska.pl**

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani