Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia. Zakład opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni już za rok. Rozpoczynają się prace wykończeniowe. Mamy zdjęcia

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni ma być gotowy w łowie 2023 roku, inwestycja pochłonie 17 mln zł
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym w Bochni ma być gotowy w łowie 2023 roku, inwestycja pochłonie 17 mln zł Paweł Michalczyk
Największa inwestycja w historii powiatu bocheńskiego ma być gotowa w połowie 2023 roku. Chodzi o zakład opiekuńczo-leczniczy wraz z hospicjum stacjonarnym. Obiekt powstaje przy ulicy Karolina, obok Domu Pomocy Społecznej. Jego budowa pochłonie blisko 18 mln zł.

W nowym obiekcie znajdzie się blisko 100 miejsc dla osób najbardziej potrzebujących: 24 w hospicjum stacjonarnym oraz 67 w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. To znacząco poprawi sytuację osób starszych i terminalnie chorych, bo obecny oddział opiekuńczo leczniczy w budynku szpitala dysponuje zaledwie 22 miejscami, a czas oczekiwania na miejsce to obecnie pół roku. Hospicjum stacjonarnego nigdy natomiast w Bochni nie było (w mieście działa jedynie hospicjum domowe im. bł. Edmunda Bojanowskiego).

Przygotowania do budowy obiektu trwały od kilku kadencji samorządu powiatowego w Bochni, a w 2011 roku podjęto rezolucję w sprawie utworzenia przy ul. Karolina Centrum Solidarności Społecznej im. św. Jana Pawła II.

- To historyczna inwestycja w skali powiatu, od czasu gdy istnieje powiat, nie było takiej inwestycji - powiedział starosta Adam Korta, Zwrócił uwagę, że przyczyniły się do niej równie ż poprzednie zarządy powiatu bocheńskiego.

Chociaż kosztorys inwestorski opiewał na 26,6 mln zł, w przetargu udało się uzyskać cenę 17,8 mln zł, z czego 8 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przetarg obejmował dwa etapy. Prace w ramach pierwszego z nich rozpoczęły się w lipcu 2021 roku, obecnie budynek w stanie surowym zamkniętym. Na mocy porozumienia, podpisanego między szpitalem a wykonawcą, natychmiast rozpoczną się prace wykończeniowe w ramach drugiego etapu. Zakończenie robót ma nastąpić za rok.

Hospicjum stacjonarne z zakładem opiekuńczo-leczniczym powstaje w kompleksie, na terenie którego funkcjonuje Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

FLESZ - Ceny samochodów mocno w górę

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto