Brzesko. Zarząd Powiatu Brzeskiego powołał nowego dyrektora szpitala w Brzesku. Konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia

OPRAC.:
Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek
Wcześniej dwa konkursy na dyrektora szpitala w Brzesku nie przyniosły rozstrzygnięcia
Wcześniej dwa konkursy na dyrektora szpitala w Brzesku nie przyniosły rozstrzygnięcia archiwum
Udostępnij:
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku ma nowego dyrektora. Została nim Alicja Syty, która od wielu lat zajmowała stanowisko dyrektora Wydziału Do Spraw Zdrowia i Polityki Społeczne w brzeskim starostwie.

FLESZ - Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Dwa konkursy bez rozstrzygnięcia

Wybór nowego dyrektora szpitala w Brzesku ma związek z przejściem na emeryturę Józefy Szczurek-Żelazko, która pełniła to stanowisko od 2001 roku. Od 2015 roku przebywała na urlopie bezpłatnym po objęciu funkcji wiceministra zdrowia, a obowiązki dyrektora szpitala do chwili obecnej pełnił Adam Smołucha.

Nowy szef placówki miał zostać wyłoniony w drodze konkursu. Do pierwszego z nich zgłosiło się trzech kandydatów, ale po analizie dokumentów przez komisję konkursową, żaden z kandydatów nie zakwalifikował się do następnego etapu. Ogłoszono więc drugi konkurs, do którego zgłosiło się dziewięcioro kandydatów. Czworo z nich przeszło do kolejnego etapu naboru, ale po rozmowach kwalifikacyjnych nie zdobyli uznania w oczach członków komisji i konkursu znów nie rozstrzygnięto.

Zgodnie z przepisami, po dwóch nierozstrzygniętych konkursach, nowego dyrektora mógł wskazać Zarząd Powiatu Brzeskiego. W czwartek 7 października na to stanowisko powołał Alicję Syty.

Z radcy prawnego na dyrektora brzeskiego szpitala

Alicja Syty od 1999 roku zajmuje stanowisko dyrektora Wydziału Do Spraw Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Brzesku. Zajmowała się m.in. koordynowaniem funkcjonowania publicznych placówek leczniczych w powiecie brzeskim, w tym Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku oraz Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku. Przez ostatnie kilka lat pełni także funkcję radcy prawnego w w brzeskim szpitalu.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej odpowiadała za proces utworzenia: Środowiskowego Dom Samopomocy w Brzesku, Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku (w tym zakładu opiekuńczo-leczniczego oraz hospicjum stacjonarnego) oraz Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łysej Górze. Wpierała ponadto utworzenie Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej i była odpowiedzialna za przekształcenie Domu Dziecka w Jasieniu.

W ostatnich miesiącach była odpowiedzialna za sprawy związane z przeciwdziałaniem pandemii w powiecie brzeskim.

Nowa dyrektor brzeskiego szpitala ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – Filia w Rzeszowie, na kierunku prawo, a następnie studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. W latach 2011-2015 odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, zakończoną egzaminem radcowskim i została wpisana na listę radców prawnych.

Alicja Syty jest członkiem i koordynatorem Rad Społecznych SPZOZ i PPZOL w Brzesku, a ponadto należy do Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatu Brzeskiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Od trzech lat zasiada również w Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Rzeszowie.

Wideo

Materiał oryginalny: Brzesko. Zarząd Powiatu Brzeskiego powołał nowego dyrektora szpitala w Brzesku. Konkursy nie przyniosły rozstrzygnięcia - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie