Piłka ręczna: MOSiR zwyciężył i jest gospodarzem

Andrzej Mizera
Lepszej końcówki rozgrywek młodzi bocheńscy szczypiorniści nie mogli sobie wyobrazić. Dzięki wygranej z Krakowiakiem zostali liderem rozgrywek. Dzięki temu w Bochni odbędą się ćwierćfinały Mistrzostw Polski.

- To dla nas ogromny sukces - cieszy się trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. - Jestem dumny ze swoich zawodników i zadowolony z całego sezonu.
Mecz z Krakowiakiem decydował o zwycięstwie w zmaganiach Małopolskiej Ligi Juniorów. W przypadku porażki bochnianom zabrakłoby punktu i z organizacji ćwierćfinałowych zmagań byłyby nici.

Spotkanie do końca trzymało w napięciu. W pierwszej połowie nieznacznie przeważali goście. W 23 minucie prowadzili pięcioma bramkami. Od tego momentu bochnianie zdobyli pięć bramek, nie tracąc żadnej. Dzięki temu na przerwie był remis 13:13. W drugiej połowie gra była wyrównana do 47 minuty. Od tego momentu "mosirowcy" zawzięcie atakowali, a ich golkiperzy obronili dwa rzuty karne. To ostatecznie zadecydowało o naszej wygranej MOSiR-u 33:29.
Najwięcej bramek dla gości zdobył Szymon Stec 8, natomiast dla Bochni Maciej Imiołek 9, Jakub Wrona 7, Jakub Piątkowski 5 oraz najlepiej prezentujący się w tym dniu Dariusz Wnęk 4.

Dzięki zwycięstwu bochnianie wygrali rozgrywki i awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Impreza odbędzie się 12-14 lutego w hali I LO w Bochni.
- Bardzo mnie cieszy osiągnięte zwycięstwo i oczywiście najbardziej perspektywa organizacji mistrzostw. Ostatnie odbyły się w Bochni 12 lat temu w 1998, kiedy zespół trenował Ryszard Tabor - dodaje trener Bożek.