Tygodniowy przegląd prasy (Bochnia, 14.03-20.03.2021), poznaj najważniejsze informacje z Bochni

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.03 do 20.03.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 14.03 do 20.03.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bochni, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.03 a 20.03.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nowy LOCKDOWN, nowe MEMY. Polska zamknięta, kościoły otwarte. Trzecia fala słabsza niż wiara [21.03.2021]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bochnia od 14.03 do 20.03.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nowy LOCKDOWN, nowe MEMY. Polska zamknięta, kościoły otwarte. Trzecia fala słabsza niż wiara [21.03.2021]

Lockdown 3.0? Jak to, to poprzedni kiedy się skończył? - pytają internauci w MEMACH, podsumowujących nowe decyzje rządu ogłoszone w środę przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wątpliwości budzi też data końca lockdownu wyznaczona na 9 kwietnia. Czy to efekt prognoz wirusologów, czy też przez przypadek ma coś wspólnego z zaplanowanymi dzień później obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej? Zobaczcie najlepsze memy o kolejnych obostrzeniach. Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Fryzury, które brzydko cię postarzą. Unikaj ich, jeśli nie chcesz dodać sobie lat. Jak się nie czesać żeby nie wyglądać staro? [21.03.21 r.]

Nawet naprawdę młoda buzia może zostać łatwo postarzona za pomocą fryzury. A jeśli masz już kilka wiosen na karku, może się okazać, że twoje nietrafione wybory fryzurowe będą wręcz legendarne. Dlatego zapamiętaj kilka zasad, które chcemy ci przekazać. Fryzura, która nie postarza, to przede wszystkim fryzura dobrze dobrana. Ważne jest wszystko - kształt twarzy, rodzaj włosów, styl ubioru. Jesteś jak obraz, który potrzebuje dobrej ramy. Ta odpowiednio dobrana sprawi, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Przedstawiamy zestaw najbardziej postarzających fryzur!

📢 Ciężkowice. Podniebny spacer pod Tarnowem? Plan ścieżki w koronach drzew czeka tylko na wybór wykonawcy [ZDJĘCIA]

Budowa ścieżki w koronach drzew w Ciężkowicach czeka na rozpoczęcie. Pięć przetargów ogłaszanych przez gminę nie wyłoniło jednak wykonawcy. W każdym z nich oferty przekraczały budżet inwestycji. Będą kolejne próby.

Tygodniowa prasówka 14.03-20.03.2021 Bochnia: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Brzesko. Józefa Szczurek-Żelazko przeszła na emeryturę i pożegnała się ze szpitalem w Brzesku [ZDJĘCIA]

Po latach kierowania szpitalem w Brzesku, na emeryturę przeszła Józefa Szczurek-Żelazko, obecna posłanka na Sejm RP. Choć od 2015 roku była na urlopie bezpłatnym w związku z objęciem wtedy funkcji wiceministra zdrowia, w sprawy szpitala w Brzesku często się angażowała.

📢 Związek Nauczycielstwa Polskiego pyta: Czy brytyjska mutacja koronawirusa omija przedszkola? Jest wniosek do ministra

Związek Nauczycielstwa Polskiego zareagował na decyzję rządu, która zdalnym nauczaniem wprowadzanym od 20 marca nie objęła m.in. przedszkoli. We wniosku skierowanym do ministra zdrowia związkowcy piszą o tej decyzji: "jest dla nas niezrozumiała i w naszym odczuciu głęboko krzywdząca". Przywołują też apel szefa resortu zdrowia, by w całym kraju, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, przechodzić teraz na pracę on-line. ZNP chce wprowadzenia pracy zdalnej również dla nauczycieli i pracowników oświaty pracujących stacjonarnie, których nie objęto rozszerzonymi zasadami bezpieczeństwa związanymi z trzecią falą koronawirusa.

📢 Brzesko. Sprzedaż działki w centrum Brzeska budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Miały na niej powstać tanie mieszkania

Władze Brzeska chcą sprzedać hektarową działkę przy ulicy Błękitnej, która od lat jest terenem zielonym pomiędzy osiedlem domów jednorodzinnych a blokami mieszkalnymi. Mają na niej powstać kolejne bloki. Zarząd osiedla Brzezowieckiego oraz wielu mieszkańców sprzeciwiają się jednak tym planom. Ludzie zwracają uwagę, że nikt nie zapytał ich o zdanie w tak ważnej dla nich sprawie.

📢 Bochnia. TOP 10 warsztatów samochodowych w Bochni wg opinii w Google. Których mechaników w Bochni najlepiej oceniają internauci? [RANKING]

Gdy dotknie nas awaria samochodu, szukamy najlepszego mechanika w najbliższej okolicy. Właściciele czterech kółek często oceniają warsztaty samochodowe w Google. Wystawione przez nich oceny, później pomagają innym kierowcom w wyborze mechanika. Przygotowaliśmy na tej podstawie ranking TOP 10 mechaników w Bochni. Pod uwagę braliśmy warsztaty, które mają powyżej 40 opinii.

📢 Lockdown w całej Polsce wprowadzony! Od kiedy będą obowiązywać obostrzenia? Lista restrykcji [19.03.2021]

Ogólnopolski wiosenny lockdown stał się faktem. Zostanie wprowadzony od soboty 20 marca i zostanie utrzymany do 9 kwietnia, więc obejmie też Wielkanoc. Wprowadzenie, a w zasadzie powrót obostrzeń w całym kraju ogłosił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Całkowicie zostaną zamknięte szkoły - do nauki zdalnej wracają klasy I-III. Wszystko to wina trzeciej, coraz wyższej fali pandemii koronawirusa.

📢 Australijczycy podziękowali strażakom z OSP Poręba Spytkowska za zebranie 150 tys. dolarów na walkę ze skutkami pożarów z 2020 roku

Delegacja Australijczyków podziękowała strażakom z Poręby Spytkowskiej za pomoc w walce ze skutkami ubiegłorocznych pożarów w Parku Narodowym Kościuszki. Dzięki zbiórce udało się zebrać ponad 420 tys. zł, czyli równowartość 150 tysięcy dolarów. Podziękowania wyrażono poprzez baner rozwinięty w obecności ambasadora RP w Australii.

📢 Koronawirus. Nowe zakażenia SARS-CoV-2 w Tarnowie, powiatach tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim [AKTUALIZACJA 19.03]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek (19.03 2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Zachorowania na COVID-19 minionej doby odnotowano także w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. W sumie w naszym regionie jest blisko 300 nowych zachorowań. Są też kolejne przypadki śmierci w wyniku COVID-19.

📢 Kobyle. Kilkadziesiąt osób zaangażowanych w poszukiwanie 7-letniego chłopca, na szczęście dziecko odnalazło się całe i zdrowe [ZDJĘCIA]

Chwile grozy przeżyła jedna z rodzin z Kobyla (gm. Nowy Wiśnicz), gdy zauważono zniknięcie siedmioletniego syna. Natychmiast zaalarmowano służby, w tym policję. Akcja poszukiwawcza trwała jednak niedługo, bo chłopca udało się szybko odnaleźć.

📢 Ostrów Wielkopolski oklei miasto specjalną folią antywirusową. "To nasz sposób na walkę z COVID-19. Będziemy pierwsi na świecie"

Ostrów Wielkopolski ma być pierwszym miastem, które oklei przestrzeń miejską folią antywirusową. Ma ona chronić mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Chcemy, by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie. Będziemy pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią. To nasz sposób na walkę z COVID-19, bakteriami oraz innymi drobnoustrojami - informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

📢 Narodowy lockdown. Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca. Przysługuje o m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub klubu dziecięcego. Czas, przez który przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy, był już wielokrotnie przedłużany.

📢 Raport: Nauka zdalna powoduje znaczne zaległości w nauce. MEiN zapewnia, że pomoże uczniom

Według 71 proc. Polaków, obecny system zdalnej edukacji powoduje zaległości w nauce. Zdaniem 32 proc. respondentów skutkuje on również większym obciążeniem zadaniami domowymi – wnika z badania „Jak oceniamy naukę zdalną po roku pandemii?”. W większości pozytywie oceniamy natomiast egzaminy i testy przeprowadzane przez internet. Jednocześnie nie widzimy możliwości całkowitego zastąpienia nauki stacjonarnej e-lekcjami. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapewnia, że pomoże uczniom w nadrobieniu zaległości.

📢 Bochnia. W sobotę zbiórka makulatury dla Afryki. Dochód zostanie przeznaczony na budowę centrum dziecka w Kamerunie

W Bochni odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka makulatury na cele charytatywne. Stary zużyty papier i kartony będzie można składać w kontenerze obok kościoła św. Pawła Apostoła. Pieniądze ze sprzedaży surowca zostaną przekazane na budowę centrum Dziecka w stolicy Kamerunu, w jednej z najbiedniejszych dzielnic.

📢 Brzesko. Galeria handlowa Odyseja jest już na ukończeniu. Trwają ostatnie szlify przed jej uruchomieniem [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Brzeska niedługo będą mieli pierwszą w swoim mieście galerię handlową. Obiekt powstaje nieopodal centrum Brzeska i będzie się nazywał "Odyseja". Inwestorem jest lokalny przedsiębiorca. Gmach przy ulicy Ludwika Solskiego 14A pomieści nie tylko galerię handlową, ale i dworzec autobusowy.

📢 Ponad 300 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Tarnowie i powiatach tarnowskim, bocheńskim, brzeskim i dąbrowskim [AKTUALIZACJA 18.03]

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (18.03 2021) o kolejnych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Zachorowania na COVID-19 minionej doby odnotowano także w Tarnowie i okolicznych powiatach: tarnowskim, brzeskim, bocheńskim i dąbrowskim. W sumie w naszym regionie jest ponad 300 nowych zachorowań.

📢 31 marca 2021 Marcelek Kubala przejdzie przeszczep wątroby w USA. Brakuje jeszcze ponad 2 mln zł

Na 31 marca zaplanowany jest przeszczep wątroby u Marcelka Kubali z Jadownik. Chłopiec od trzech tygodni jest już w Stanach Zjednoczonych, gdzie przechodzi przygotowania do zabiegu. Kilka dni temu rodzice chłopca dostali potwierdzenie, że przeszczep rodzinny jest możliwy.

📢 Dilerzy i narkotykowi przestępcy ścigani przez policję w Małopolsce. Rozpoznajesz ich? [LISTY GOŃCZE]

Małopolska policja poszukuje osób, które są ścigane za posiadanie, wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz czerpanie z handlu środkami odurzającymi korzyści majątkowych. Oto zdjęcia i personalia dilerów z Małopolski, których szuka policja. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Daj znać śledczym!

📢 Memy o Polakach i Polsce. Co prawda w wielu aspektach się różnimy, ale te memy zrozumie dosłownie każdy Polak [18.03.2021]

Czy są rzeczy, które Polaków łączą? Czy teraz już nas wszystko dzieli? Wydaje nam się, że istnieją pewne aspekty życia w Polsce, które kojarzy każdy z nas. Właśnie dlatego przybywamy do was z zestawieniem memów, co do których jesteśmy pewni, że je zrozumiecie. Jak żyje się w Polsce? Czy Polacy to dobrzy sąsiedzi? Jaki mamy klimat? Jeśli masz zły humor, te memy sprawią, że poczujesz się prawdziwie "jak w domu."

ZOBACZ KONIECZNIE

Dzień Ojca

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie