Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bochni odbędzie się koncert na 770-lecie lokacji miasta, do rozdania jest darmowych 770 wejściówek

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Bochni można odbierać 770 darmowych wejściówek na koncert finałowy jubileuszu 770-lecia lokacji. Rocznicę nadania praw miejskich najstarszemu miastu w województwie uczczą m.in. Jakub Kuszlik i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Koncert odbędzie się 3 marca.

Bochnia uzyskała prawa miejskie w 1253 roku. Z tej okazji od blisko roku trwają obchody związane z tym wydarzeniem. Ich zakończenie będzie stanowił koncert finałowy zaplanowany na 3 marca 2024 roku na godz. 16 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

- Koncert ten ma w swym zamyśle promować polską muzykę klasyczną oraz wywodzących się z Bochni i Małopolski muzyków zdobywających najwyższe laury w kraju i za granicą - mówi Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

W programie koncertu wystąpią: Jakub Kuszlik, Barbara Furmańska, Marcin Furmański, Maciej Koczur i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z dyrektorem generalnym Orkiestry Marcinem Klejdyszem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda.

770 darmowych wejściówek można odbierać w Miejskim Domu Kultury (w sekretariacie i Centrum Informacji Turystycznej).

Program:

  • Ignacy Feliks Dobrzyński - Uwertura do opery „Monbar czyli Flibustierowie” op. 30
  • Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy e-moll op. 11
  • Mieczysław Karłowicz - Poemat symfoniczny „Odwieczne Pieśni” op. 10
  • Mieczysław Karłowicz - pieśni do tekstów Kazimierza Tetmajera z op.1 i z op. 3

Wykonawcy:

  • Jakub Kuszlik - fortepian
  • Barbara Furmańska - śpiew
  • Marcin Furmański - śpiew
  • Maciej Koczur - dyrygent
  • Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Jakub Kuszlik – bochnianin, absolwent klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń w bydgoskiej Akademii Muzycznej, zdobywca IV miejsca w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim i nagrody za najlepsze wykonanie mazurków. Koncertuje w Polsce i na całym świecie Jest zdobywcą najwyższych miejsc w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach. Odznaczony przez Burmistrza Bochni tytułem Honorowy Ambasador Królewsko-Górniczego Miasta Bochni.

Barbara Furmańska, Marcin Furmański – córka z ojcem, bochnianie, szeroko znani nie tylko lokalnej publiczności. Oboje obdarzeni wspaniałymi, mocnymi głosami. Współpracują z wieloma muzykami i zespołami: Jackiem Królikiem, Jerzym Styczyńskim, Ryszardem Sygitowiczem, Grzegorzem Kupczykiem, Robertem Chojnackim, Mieczysławem Jureckim.

Maciej Koczur – bochnianin, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury dra hab. Pawła Przytockiego. Jest laureatem trzeciego miejsca oraz zdobywcą nagrody publiczności na „Wiener Schule” International Conducting Competition w Wiedniu. Obecnie jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorantem na swojej macierzystej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Marcin Klejdysz – bochnianin, dyrektor generalny Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec Roberta Kabary. Uczestnik wielu kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Od 2003 roku jest pierwszym koncertmistrzem, współautorem oraz szefem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej – Założona w 2003 roku orkiestra z Krakowa składa się z najbardziej uzdolnionych młodych talentów muzycznych w Polsce. Jest to jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Wysoką klasę orkiestry potwierdza współpraca z największymi autorytetami sztuki dyrygenckiej, kompozytorami i solistami, wśród których znaleźli się Krzysztof Penderecki, Jean-Luc Tingaud, Gabriel Chmura, Michał Dworzyński, Wolfgang Seeliger, Andreas Spering, Łukasz Borowicz, Cristiano Vasquez, Michał Klauza, Piotr Sułkowski.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto