Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Węzeł przesiadkowy w Bochni do poprawki, ulica Poniatowskiego jest już jednak przejezdna

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Ulica Poniatowskiego i zatoczka "Kiss and Ride", sporo tu nierówności po ułożeniu granitu
Ulica Poniatowskiego i zatoczka "Kiss and Ride", sporo tu nierówności po ułożeniu granitu Paweł Michalczyk
Urząd Miasta Bochnia nie odebrał prac w ramach budowy węzła przesiadkowego obok dworca kolejowego w Bochni. Wykonawca musi zrealizować wiele poprawek. Na szczęście dla kierowców ulica Poniatowskiego jest już przejezdna. Niestety wciąż nie można korzystać z większości miejsc postojowych.

W Bochni rusza nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

od 16 lat

Ciągle nie zakończyły się prace przy budowie węzła przesiadkowego w Bochni. Mimo że wykonawca zgłosił inwestycję do odbioru, urzędnicy bocheńskiego magistratu nie zaakceptowali inwestycji w obecnym kształcie. Wykonawca musi wprowadzić wiele poprawek. Po opadach deszczu na przebudowanej ulicy Poniatowskiego tworzą się ogromne kałuże, na co jeszcze końcem października zwrócili uwagę internauci.

"Wiecie, co to będzie w zimie, kiedy woda nie będzie spływać tylko zamarzać i tworzyć lodowisko w pobliżu przejścia dla pieszych naprzeciwko dworca oraz wyjeździe z parkingu na ul Poniatowskiego?" - zwrócili uwagę członkowie stowarzyszenia Reaktor B7. Urzędnicy magistratu potwierdzili te uwagi.

- Stwierdzono szereg usterek lub wad polegających na niedokończonych pracach przy zieleni, nietostowaniu terenu przyległego do nowych elementów węzła, lokalne zastoiska wody itp. - mówi Andrzej Koprowski z urzędu miasta w Bochni.

Termin zakończenia budowy węzła przesiadkowego w Bochni minął 21 września 2023. Wykonawca wystąpił do miasta o prolongatę, spotkał się jednak z odmową. Miasto ma teraz prawo naliczyć kary umowne, ale jak na razie do tego nie doszło. - Zadanie nie zostało odebrane, stąd nie ustalono ostatecznego opóźnienia w realizacji zadania - wyjaśnia Koprowski.

Na szczęście dla kierowców przejezdna jest już ulica Poniatowskiego, która była wyłączona z ruchu od wiosny. Niestety, z większości miejsc postojowych w ramach nowego węzła przesiadkowego nie można jeszcze korzystać. Kierowcy parkują jedynie wzdłuż torów kolejowych po zachodniej stronie dworca.

Parking wzdłuż torów kolejowych po zachodniej stronie dworca jako jedyny służy kierowcomPaweł Michalczyk

Inwestycja pochłonie ok. 6,9 mln zł. Miasto zgodziło się zapłacić wykonawcy dodatkowe 1,1 mln zł, po tym, jak ten wystąpił o rewaloryzację wynagrodzenia w wysokości 3,5 mln zł. Mediacje były prowadzone z udziałem prokuratorii generalnej.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto