Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złoty meleks bije rekordy popularności w Tarnowie i regionie. Trzeba było uruchomić dodatkowe przejażdżki elektrycznym pojazdem po mieście

Paulina Marcinek-Kozioł
Paulina Marcinek-Kozioł
Wideo
od 16 lat
Złoty meleks, który wozi turystów po Tarnowie i regionie od początku wakacji, jest oblegany. Przejażdżki elektrycznym pojazdem cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że wprowadzono dodatkowe kursy po mieście, dedykowane głównie najmłodszym.

Złoty meleks bije rekordy popularności w Tarnowie

Złoty meleks wyjechał na ulice Tarnowa i regionu początkiem wakacji. Jest dodatkową atrakcją (od poniedziałku do piątku) do odbywających się spacerków po Polskim Biegunie Ciepła. Zainteresowanie przejażdżkami elektrycznym pojazdem jest tak duże, że praktycznie nie ma dnia, by turystów nie dzielono na dwie grupy – jedna zwiedza Tarnów meleksem, a druga spaceruje z przewodnikiem, gdyż pojazdem może jednorazowo jechać 12 osób.

Ze względu na to, że meleks wyrusza w miasto z pełnym stanem pasażerów, a chętnych jest dużo więcej, uruchomiono dodatkowy kurs, głównie z myślą o najmłodszych. Przejażdżka po tarnowskiej Starówce rozpoczyna się o godzinie 13.30 (od poniedziałku do piątku) i trwa 15 minut.

- Wychodzimy naprzeciw mamom z dziećmi, czy dziadkom z wnukami, którzy chcą pozwiedzać Tarnów, a niekoniecznie mają ochotę na dłuższą przejażdżkę z przewodnikiem – tłumaczy Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Meleksem po Tarnowie i regionie

Tradycyjny kurs po Tarnowie odbywa się od poniedziałku do piątku w samo południe i trwa około 1,5 godziny. Meleks wozi turystów wówczas wraz z przewodnikiem po historycznych miejscach w centrum miasta. Pasażerowie zwiedzają także parki oraz kościoły znajdujące się na Szlaku Architektury Drewnianej.

Z kolei w weekendy meleks wyjeżdża poza miasto. W sobotę kursuje trasą: wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej - Lubinka - Janowice (Winnica Uroczysko/Winnica Janowice) - powrót do Dąbrówki Szczepanowskiej w kierunku wieży widokowej - Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej i koniec trasy pod wieżą widokową.

W niedziele pojazd wyrusza sprzed dworca PKP w Tarnowie. Najpierw jedzie do Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Później trasa wiedzie przez Lubinkę do Winnicy Uroczysko/Winnicy Janowice i następnie przez Lubinkę pod wieżę widokową z kolejnym przystankiem na Winnicy Dąbrówka. Powrót na tarnowski dworzec PKP prowadzi malowniczą trasą wzdłuż Dunajca, poprzez CPL w Rzuchowej.

Złoty meleks popularny także w powiecie tarnowskim

Zainteresowanie przejażdżkami złotym meleksem po regionie jest również ogromne.

- Mamy nawet po osiem osób na jedno miejsce, a terminy praktycznie zarezerwowane już do końca sierpnia. Zostały jedynie pojedyncze miejsca – podkreśla Jana Czaja z Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Dodaje, że TOT od września planuje, by meleks woził pasażerów po regionie w inne miejsca.

Na przejażdżki po Tarnowie nie trzeba się zapisywać. Jednak na weekendowe wypady obowiązują wcześniejsze zgłoszenia: [email protected]

Tarnowski meleks to realizacja projektu związanego z promocją marki EnoTarnowskie, która skupia liczne winnice w okolicy. Pojazd został zakupiony przez tarnowskie MPK, ale dzięki pozyskanym pieniądzom z Ministerstwa Sportu i Turystyki przejażdżki są darmowe.

Nowa atrakcja turystyczna hitem wakacji 2023 w Tarnowie!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto