Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzesko planuje wydać ponad 35 mln zł na inwestycje w 2024 rok - lista zadań w projekcie budżetu

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Na drogi gminne w projekcie budżetu na 2024 rok zaplanowano ponad 9,2 mln zł
Na drogi gminne w projekcie budżetu na 2024 rok zaplanowano ponad 9,2 mln zł Paweł Michalczyk
Kolejne remonty ulic na terenie Brzeska, a także miejscowości w gminie, budowa dwóch zadaszonych boisk sportowych, budowa miasteczka rowerowego i placu zabaw w Brzesku - to tylko niektóre inwestycje zapisane w projekcie budżetu gminy Brzesko na 2024 rok.

Mobilne płuca badają w Bochni jakość powietrza

od 16 lat

Dochody budżetu gminy Brzesko na 2024 rok ustalono na 198,5 mln zł, a wydatki na 205,9 mln zł, z czego na wydatki majątkowe zaplanowano 35,4 mln zł. Różnica między dochodami a wydatkami to deficyt w kwocie 7,4 mln zł, który ma być pokryty z pożyczek.

Wśród wydatków majątkowych największe kwoty zaplanowano na kolejne remonty dróg gminnych na terenie Brzeska na kwotę - 6,4 mln zł, zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku wraz z budową miasteczka rowerowego i placu zabaw - 3,2 mln zł, budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem przy Publicznej Szkole Podstawowej w Porębie Spytkowskiej - 3,6 mln zł, budowę nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem przy Publicznej Szkole Podstawowej w Buczu - 3,5 mln zł, wreszcie kompleksową modernizację Krytej Pływalni BOSiR przy ul. Wiejskiej 12 w Brzesku - 6,9 mln zł.

Na kulturę zaplanowano blisko 5 mln, z czego 2,4 mln zł na Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz prawie 2,6 mln zł na Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Na administrację założono 21,4 mln zł, z czego na wynagrodzenia urzędników i pochodne - 12,3 mln zł. Obsługa długu publicznego pochłonie 4,8 mln zł. Są to odsetki od wyemitowanych obligacji, pożyczek i kredytu.

Na oświatę i wychowanie przewidziano blisko 90 mln zł, z czego szkoły podstawowe pochłoną 45,2 mln zł, a na przedszkola - 22,6 mln zł. Na szkołę muzyczną zaplanowano 2,5 mln zł. Świetlice szkolne to koszt 2,7 mln zł, a dowożenie uczniów - 1,1 mln zł, a stołówki szkolne i przedszkolne - 5,2 mln zł.

Kolejne ważne wydatki w budżecie to pomoc społeczna - 9,4 mln zł, gospodarka komunalna i ochrona środowiska - 15,4 mln zł, kultura fizyczna - 22,7 mln zł.

Zadłużenie gminy Brzesko na koniec 2023 roku szacowane jest na 71,1 mln zł, a na koniec 2024 roku ma wynieść 78,4 mln zł.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto