Prasówka z maja 2023 - najważniejsze wydarzenia. Co działo się w Bochni? Bądź na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd maja 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd maja 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Bochni nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w maju czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bochni najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koń by się uśmiał! Na takie ABSURDY trafili internauci w polskich sklepach i na ulicy - mamy zdjęcia! Co aż tak ich zaskoczyło? Sprawdź”?

Przegląd maja 2023 w Bochni: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z maja 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koń by się uśmiał! Na takie ABSURDY trafili internauci w polskich sklepach i na ulicy - mamy zdjęcia! Co aż tak ich zaskoczyło? Sprawdź

Koń by się uśmiał! Na takie absurdy natrafili internauci w polskich sklepach i na ulicy. Czy rzeczywistość która nas otacza, naprawdę potrafi spłatać takiego figla? Zerknij do galerii - zobaczysz tam zdjęcia wykonane na naszych ulicach czy w sklepach.

📢 Pierwsze parafie nowych kapłanów z diecezji tarnowskiej. W sobotę przyjęli święcenia, a we wtorek dowiedzieli się, gdzie zostaną posłani

Nowo wyświęceni kapłani diecezji tarnowskiej poznali nazwy parafii, do których zostaną posłani na swoje pierwsze placówki. Nominacje wręczył we wtorek (30 maja) neoprezbiterom ordynariusz tarnowski – bp Andrzej Jeż.

📢 Wilki czy zdziczałe psy grasują w Kamionnej koło Bochni? Kolejny raz ich ofiarą padły zwierzęta hodowlane

Pięć zagryzionych owiec znalazł na swojej posesji jeden z gospodarzy z Kamionnej w powiecie bocheńskim. Zwierzęta zostały zaatakowane w dzień, były to dwie matki i trzy kilkumiesięczne jagnięta. Czwarte z młodych przeżyło, bo schroniło się w zaroślach. To już kolejny podobny przypadek w południowej części Bocheńszszyzny. Sprawę bada policja oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka czerwiec Bochnia: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w maju uwagę czytelniczek i czytelników z Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Burmistrz Bochni dostał Złoty Krzyż Zasługi od Prezydenta RP, Stefan Kolawiński został uhonorowany z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

W Dniu Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania zasłużonych samorządowców. Wśród nich znalazł się burmistrz Bochni, który zarządza miastem nieprzerwanie od 2010 roku. Stefan Kolawiński odebrał od prezydenta Złoty Krzyż Zasługi.

📢 Kinga Jędrzejczyk z Osieka zdobyła tytuł Miss Foto Małopolski. Zobaczcie jej piękne zdjęcia na Instagramie 25/05/2023

Kinga Jędrzejczyk z Osieka zdobyła tytuł Miss Foto Województwa Małopolskiego 2023. 23-lata znakomicie czuje się przed obiektywem aparatu, co doceniło jury konkursu. Finałowa gala konkursu odbyła się w w Metropolo by Golden Tulip w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia pięknej Kingi Jędrzejczyk na Instagramie.

📢 Będzie nowy zjazd z obwodnicy Bochni w kierunku wschodniej dzielnicy miasta, trwa opracowanie dokumentacji

Trwa projektowanie nowego zjazdu z obwodnicy Bochni w kierunku ulicy Brzeźnickiej. Droga jest zapowiadana od wielu lat, teraz perspektywa jej budowy stała się bardziej realna, bo prace są na etapie projektowym. Jej budowa znacząco odciąży centrum miasta, kierowcy nie będą musieli przejeżdżać tamtędy, aby dostać się do wschodnich dzielnic.

📢 Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni - przesłuchania konkursowe. Zobacz zdjęcia

W czwartek w Bochni odbyły się przesłuchania konkursowe w ramach 16. edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem w Bochni. W Hali widowiskowo-Sportowej swoje umiejętności prezentowali przed jurorami uczestnicy w ramach duetów oraz zespołów muzycznych. Ogłoszenie wyników oraz gala laureatów rozpocznie się o godz. 18.

📢 Pożar samochodu osobowego na parkingu autostrady A4 w Mokrzyskach. Ogień strawił pojazd całkowicie. Mamy zdjęcia

Całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy na autostradzie A4 koło Brzeska. Pożar miał miejsce w czwartek w południe na parkingu MOP Mokrzyska. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

📢 W Bochni dyskutowano o połączeniu miejskich spółek. Radni skrytykowali analizę, na którą miasto wydało 90 tys. zł

Wielkie nadzieje na konkretne wyliczenia dotyczące zysków lub strat wynikających z połączenia bocheńskich spółek komunalnych spełzły na niczym. Omawiana w trakcie czwartkowej (25.05) sesji analiza w ocenie radnych była niekonkretna i dotyczyła głównie stanu faktycznego. Przy okazji wyszło na jaw, że zlecenie nie obejmowało analizy SWOT, jaką zapowiedziano w porządku obrad, a jedynie analizę finansową. Miasto wydało na dokument 90 tys. zł.

📢 W Bochni trwa festiwal piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem: w środę reportaż, wystawa obrazów malowanych ustami, w czwartek finał

25 duetów oraz 4 zespoły biorą udział w rozpoczętym w Bochni XVI Małopolskim Festiwalu Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem". Już drugi dzień trwają warsztaty pod okiem jurorów, a w czwartek odbędą się przesłuchania konkursowe i gala laureatów.

📢 Wyruszyli tłumnie na Rajd Szlakiem Papieskim, trasę z Łapanowa do Niegowici przemierzyły setki osób. Zobacz zdjęcia

Ponad 600 osób wzięło udział w Rajdzie Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici koło Bochni. Wśród uczestników były rodziny z dziećmi. Najmłodsze miało 3 miesiące. Wydarzenie zorganizowano już po raz 22. w okolicach urodzin Papieża Polaka. Pielgrzymka prowadzi 14-kilometrowa trasą, którą przed laty przemierzał ks. Karol Wojtyła.

📢 Egzamin ósmoklasisty POLSKI: arkusze CKE, odpowiedzi. Co było na egzaminie 8-klasisty? Jak poradzili sobie uczniowie?

Prawie 9 tys. uczniów krakowskich szkół podstawowych przystąpiło we wtorek (23 maja) do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu: ósmoklasisty. W pierwszej kolejności zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego, który rozpoczął się o godz. 9. - Zadania były bardzo proste. Myślę, że poszło mi dobrze - ocenia Hanna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie. Dodaje, że fragment "Balladyny" dotyczył otrucia Kirkora w sali tronowej. - Trzeba było odpowiedzieć na pytania: prawda czy fałsz, a także wykonać jedno zadanie otwarte - stwierdziła uczennica. W tym materiale po godzinie 13 opublikujemy arkusz egzaminacyjny.

📢 Wypadek na DK75 w Gnojniku. Zderzenie busa, malucha i ciężarówki. Droga była zablokowana. Lądował śmigłowiec LPR

Droga Krajowa nr 75 w Gnojniku była zablokowana po wypadku. We wtorek (23 maja) po południu doszło tam do zderzenia busa z samochodem osobowym. W wypadku brała udział również ciężarówka.

📢 Inez Ciałowicz z Krakowa z tytułem Miss Małopolski 2023. 23-letnia studentka architektury dzieli się swoimi zdjęciami na Instagramie

23-letnia Inez Ciałowicz z Krakowa zdobyła tytuł Miss Województwa Małopolskiego 2023. W jej ręce powędrowały także tytuły Miss Publiczności Woj. Małopolskiego, Miss Telewidzów Woj. Małopolskiego, a także Miss FRANTIC CLUB. Finałowa gala konkursu odbyła się w w Metropolo by Golden Tulip w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia 23-letniej studentki architektury na Instagramie.

📢 W tych zawodach w Brzesku i okolicy można znaleźć zatrudnienie. Oferty pracy PUP w powiecie brzeskim, 22.05.2023

Na rynku pracy w Brzesku i powiecie brzeskim są oferty zatrudnienia dla przedstawicieli wielu profesji. Wielu pracodawców poszukuje pracowników w zawodzie sprzedawcy, piekarza, mechanika samochodowego, kucharza. Zobacz, jakie są oferty pracy w powiecie brzeskim i jakie stawki są proponowane.

📢 Budowa I etapu sądeczanki postępuje. Dwupasmówka ma być gotowa w 2024 roku. Dla kierowców oznacza to całkowite ominięcie Brzeska. Wideo

Za nieco ponad rok kierowcy będą mogli korzystać z pierwszego etapu sądeczanki. Trzykilometrowy odcinek dwupasmówki pozwoli ominąć od zachodu Brzesko, co znacznie ułatwi poruszanie się w kierunku autostrady A4. Prace pochłoną 98,3 mln zł.

📢 W Bochni wybrano wykonawcę rewaloryzacji Plant. Prace pochłoną 16,2 mln zł. "Bochni nie stać na realizację radosnej twórczości Burmistrza"

Urząd miasta w Bochni wybrał wykonawcę rewaloryzacji Plant Salinarnych. Inwestycja pochłonie blisko 16,2 mln zł. To znacznie więcej niż rządowa promesa w ramach Polskiego Ładu (11,7 mln zł). Miasto musi dołożyć do inwestycji ponad 4 mln zł, co krytycznie oceniają radni opozycji. "Kwota 3,8 mln zł pozwoliłaby na wybudowanie oczekiwanego od lat (i obiecywanego przez Burmistrza) nowego przedszkola na Os. Niepodległości" - argumentują w oświadczeniu rozesłanym do prasy.

📢 Wataha wilków koło Bochni, stado liczyło kilkanaście osobników. Według myśliwych, tych drapieżników żyć może u nas znacznie więcej

Kilkanaście wilków zauważono zaledwie kilka kilometrów od Bochni. Według osoby, która była ich świadkiem, stado liczyło 15 osobników. Dzikie zwierzęta wywołały poruszenie wśród mieszkańców, a władze samorządowe wydały nawet ostrzeżenie. Ale leśnicy i myśliwi uspokajają, że te zwierzęta występują na naszym terenie nie od dziś.

📢 Poważny wypadek na autostradzie A4 pod Tarnowem. Zderzyły się dwa samochody. Ranne dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę (21 maja) tuż przed południem na tarnowskim odcinku autostrady A4. Na wysokości Biadolin Radłowskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Autostrada w kierunku Rzeszowa jest całkowicie zablokowana.

📢 Najlepsze suchary! Te czerstwe żarty poprawią Ci humor. Uśmiejesz się do łez! Oto najpopularniejsze i najśmieszniejsze suchary 2023

Szukasz najlepszych sucharów? Oto one! Wybraliśmy najśmieszniejsze suchary z polskiego internetu. Zanim zaczniesz przeglądać żarty, przygotuj sobie coś do picia. Niektóre są tak suche, że będziesz potrzebował wody, aby je przepić :D I to już był pierwszy suchar, na dobry początek. Czytając wybrane przez nas czerstwe kawały nie będziesz mógł powstrzymać śmiechu. Nadają się idealnie na poprawę humoru. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. Każde kolejne zdjęcie, to kolejny suchar. Zaczynajmy zabawę!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie