Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w 17. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni, rusza on 22 maja!

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
16. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, 2023
16. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, 2023 Paweł Michalczyk
Do 31 marca można przesyłać zgłoszenia do udziału w 17. Małopolskim Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. W tym roku impreza rozpocznie się 22 maja. Festiwalowi od wielu lat patronuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” to wydarzenie, które przekracza granice, łącząc artystów pełnosprawnych z niepełnosprawnymi w jednym harmonijnym brzmieniu. W tym roku warsztaty i koncerty zaplanowano w dniach 22-24 maja.

Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach:

  • integracyjny duet muzyczny,
  • zespół,
  • kabaret.

Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów w parach uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

- Występy na festiwalowej scenie to prawdziwa uczta dla zmysłów, gdzie talenty kwitną niezależnie od ograniczeń. Wraz z dźwiękami płynie przesłanie tolerancji i akceptacji, bo w festiwalowym świecie każdy głos jest ważny, każda melodia ma swoje piękno, a każdy uczestnik festiwalu wnosi niepowtarzalny kawałek siebie - zwraca uwagę Sabina Kierepka z bocheńskiego starostwa.

Aby zgłosić swój udział, wystarczy wypełnić formularz i dołączyć próbkę swoich zdolności wokalnych. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca. Do tej pory uczestników oceniały takie gwiazdy polskiej estrady m.in. jak Marek Piekarczyk, Alicja Węgorzewska, Artur Barciś, Ania Rusowicz, Grzegorz Hyży, Zbigniew Wodecki czy Halinka Mlynkowa. Tegoroczny skład Jury na razie jest tajemnicą.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie „Kropla Dobroci” przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Bochni.

Partner Główny: Województwo Małopolska

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Festiwal odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.

Festiwalowi od wielu lat patronuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Podręcznik do języka angielskiego z Bochnią w tle

emisja bez ograniczeń wiekowych

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto