Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Brzesku zmienia się organizacja ruchu na ulicy Pomianowskiej w związku z budową I etapu sądeczanki

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
od 16 lat
Kierowcy poruszający się po terenie Brzeska muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie budowanej zachodniej obwodnicy miasta, która będzie stanowiła pierwszy etap sądeczanki. Aż do wiosny 2024 roku ruch na części ulicy Pomianowskiej zostanie przełożony na specjalny bajpas.

Budowa I etapu sądeczanki w Brzesku, zmiana organizacji ruchu na ul. Pomianowskiej

Budowa zachodniej obwodnicy Brzeska trwa od września 2022 roku. Trzykilometrowy odcinek będzie stanowił pierwszy etap sądeczanki. Roboty są mocno zaawansowane. Korytarz, którym będzie biegła droga, jest już widoczny.

W związku z rozpoczęciem budowy wiaduktu drogowego wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ul. Pomianowskiej w Brzesku. Ruch zostanie poprowadzony specjalnym bajpasem. Zmiana wejdzie w życie 31.08.2023 i będzie obowiązywała do 30.04.2024 r.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Pomianowskiej w BrzeskuUM Brzesko

W ramach budowy obwodnicy powstaną dwa mosty, jeden wiadukt oraz cztery przepusty. Zaplanowano wybudowanie dwóch węzłów - na wjeździe i na zjeździe z obwodnicy. Pierwszy na skrzyżowaniu z DK94 w Jasieniu (rondo dwupasowe, a także łącznice, a w kolejnym etapie budowa estakady), drugie przy DK 75 w Okocimiu (rondo jednopasowe łącznice, w kolejnym etapie budowa estakady).

Trzykilometrowy odcinek drogi pozwoli ominąć od zachodu Brzesko, co znacznie ułatwi poruszanie się od Nowego Sącza w kierunku autostrady A4. Po jej wybudowaniu kierowcy nie będą już musieli wjeżdżać do centrum Brzeska, aby dotrzeć do ronda, na którym łączą się drogi krajowe nr 75 i 94, tylko będą mogli ominąć je od zachodu. Budowana droga będzie miała dwa pasy ruchu na każdej z jezdni.

Wykonawcą prac jest Eurovia Polska S.A. Planowany termin zakończenia prac przy budowie I etapu sądeczanki to 10 lipca 2024 roku. Prace pochłoną 98,3 mln zł.

Budowa właściwego odcinka drogi szybkiego ruchu z Nowego Sącza do granic Brzeska pozostaje kwestią dalszej przyszłości. Trwa oczekiwanie na wydanie decyzji środowiskowej.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto