Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Soli Bochnia w 2024 roku planuje uruchomić własną restaurację na powierzchni. Zobacz wideo

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W drugim półroczu 2024 roku Kopalnia Soli Bochnia chce uruchomić własną restaurację. Prezes Zygmunt Dobrowolski zapowiadał taki plan już podczas Barbórki w 2022 roku, teraz plany się krystalizują. Obecnie wszystkie posiłki dla turystów są przygotowywane pod ziemią, co generuje spore koszty.

Kopalnia Soli Bochnia szykuje się do uruchomienia własnej restauracji

Przez wiele miesięcy władze bocheńskiej kopalni przymierzały się do zakupu restauracji Grota przy Szybie Sutoris. Wszystko jednak wskazuje, że do transakcji na kwotę 3 mln zł jednak nie dojdzie.

- Kopalnia nadal jest zainteresowana tym tematem, natomiast nie mamy możliwości zabezpieczenia transakcji i z tego też powodu prawdopodobnie nie kupimy tej restauracji. Jest to spora kwota, bo 3 mln zł. Bez zabezpieczenia naszych pieniędzy, nie ma możliwości zakupu tej restauracji przez kopalnię - mówi Zygmunt Dobrowolski, prezes Kopalni Soli Bochnia.

Plan, ku któremu skłania się prezes, zakłada uruchomienie restauracji przy szybie Campi. - Prowadząc rozmowy na temat zakupu restauracji Grota, jednocześnie remontowaliśmy budynek Starej Warzelni. Jest on już pięknie wyremontowany, prace obejmowały m.in. ścianę wschodnią od strony parkingu, konstrukcję nośną, wymianę okien oraz wnętrze tego obiektu - wylicza Dobrowolski.

W najbliższym czasie kopalnia chce zlecić projekt adaptacji budynku Starej Warzelni pod potrzeby kuchni centralnej i restauracji. -Jak wszystko dobrze pójdzie, przewiduję, że w lipcu-sierpniu powinno nastąpić otwarcie restauracji - szacuje prezes.

Główny cel uruchomienia restauracji na powierzchni to obniżenie kosztów przygotowania posiłków. - Nie trzeba zwozić na dół półproduktów, a następnie wywozić odpadów, to wbrew pozorom są ogromne koszty, żeby to zwieźć na głębokość 250 metrów i później to wywieźć z powrotem. To i czas, i pieniądze. My to omijamy i będziemy przygotowywali posiłki na powierzchni w hali Starej Warzelni, po czym będziemy je zwozili. Będą one wymagały tylko podgrzania już na dole.

Zgodnie z założeniem, nowa restauracja będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców i turystów. - Od samego początku idziemy w tym kierunku, aby się otworzyć na potrzeby miasta i jego mieszkańców.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kopalnia Soli Bochnia w 2024 roku planuje uruchomić własną restaurację na powierzchni. Zobacz wideo - Gazeta Krakowska

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto