Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grudzień 2023 w Bochni: Przegląd najważniejszych wydarzeń listopada 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bochni czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bochni najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Trudne warunki na drogach z powodu śniegu w powiecie bocheńskim i brzeskim”?

Przegląd listopada 2023 w Bochni: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trudne warunki na drogach z powodu śniegu w powiecie bocheńskim i brzeskim

Kilkanaście godzin opadów śniegu spowodowało liczne utrudnienia na drogach w rejonie Bochni i Brzeska. Najtrudniejsze warunki były między Bochnią a Nowym Wiśniczem na drodze wojewódzkiej nr 965. Ciężarówki nie mogły sobie poradzić na stromych podjazdach.

📢 Bocheński zespół Big Bit Kid wydał debiutancki album koncepcyjny „Święto lasu”. Zobacz wideo

Na rynku muzycznym ukazała się debiutancka płyta bocheńskiej grupy Big Bit Kid. Czwórka muzyków działa od kilkunastu lat, ale dopiero teraz postanowili podzielić się swoim dorobkiem w formie krążka. Album pt. "Święto lasu" trwa zaledwie 27 minut, ale stanowi niezwykle intensywną formę ubraną w ramy concept albumu.

📢 Społeczność Mszanki pożegnała swojego proboszcza. Śp. ks. Jacek Mikulski zostanie pochowany dzisiaj w rodzinnym Nowym Wiśniczu

Rzesze parafian, kilkudziesięciu księży z dekanatu gorlickiego łużniańskiego i zakliczyńskiego, dzieci z miejscowej szkoły, strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Mszanka, samorządowcy. Wszyscy od wczoraj czuwali przy trumnie ks. Jacka Mikulskiego, który przez czternaście lat był proboszczem tutejszej parafii. A dzisiaj zebrali się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, by pożegnać drogiego im proboszcza, katechetę, kolegę.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Bochnia: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koszmarny wypadek na autostradzie A4 pomiędzy Tarnowem i Brzeskiem. Samochód osobowy zderzył się z łosiem. Droga jest zablokowana

Zablokowana jest autostrada A4 na 477. kilometrze (pas na Kraków) pomiędzy Tarnowem a Brzeskiem. Trwają działania ratownicze w związku z wypadkiem, w którym samochód osobowy zderzył się z łosiem. Są osoby ranne.

📢 Duże zmiany na bocheńskich Plantach, widać już nowe alejki, trwa budowa fontanny. Zobacz zdjęcia i wideo

Trwają zaawansowane prace przy rewaloryzacji Plant Salinarnych w Bochni. Zakończono już wycinkę i pielęgnację drzew, wyznaczono nowe alejki, na których układane jest kruszywo. W miejscu dawnego placu zabaw widać już zarys nowej fontanny. Inwestycja pochłonie ponad 16 mln zł, z czego blisko 12 mln zł pochodzi z funduszy rządowych.

📢 Tak mieszka Władysław Kosiniak-Kamysz z piękną żoną. Zobacz, jak żyje na co dzień z dentystką i córeczkami. Zajrzyj do domu polityka

Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z żoną dentystką i ukochanymi córeczkami mieszka za miastem. Przestronny dom z ogrodem na wsi nieopodal Krakowa to przytulna przestrzeń dla rodzinnego życia. Zobacz, jak urządził się lider PSL-u, który jest z zawodu lekarzem. Zobacz, jak żyje na co dzień Władysław Kosiniak-Kamysz i jak polityk spędza wolny czas.

📢 Te dzieci z powiatu bocheńskiego zostały zgłoszone do akcji Świąteczne Gwiazdeczki

Zobacz galerię zdjęć dzieci z powiatu bocheńskiego, które biorą udział w akcji Świąteczne Gwiazdeczki. Na zwycięzców czeka mnóstwo fantastycznych nagród: rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii i Disneylandu w Paryżu oraz główna nagroda - 50 000 złotych na spełnienie marzeń dziecka i rodziny!

📢 Trwa rewitalizacja cmentarza ofiar II wojny światowej w Leksandrowej k. Nowego Wiśnicza

Na cmentarzu ofiar II wojny światowej w Leksandrowej (gm. Nowy Wiśnicz) trwają prace rewitalizacyjne. Obiekt jest własnością Skarbu Państwa, a nadzór nad robotami sprawuje Wojewoda Małopolski. Inwestycję realizuje Fundacja Nie Zapomnij o Nas.

📢 Remont "Domu Matejki" coraz bliżej. Jest pomysł na ławkę z postaciami Matejki i Serafińskiego. Zobacz wideo

Wszystko wskazuje, że niebawem rozpoczną się prace remontowe tzw. Domu Matejki w Bochni. Miasto ogłosiło drugi już przetarg na rozpoczęcie jego rewaloryzacji. Samorząd ma również promesę rządową na dofinansowanie robót. Obejmą one wymianę dachu i okien wraz z odtworzeniem fragmentu dachu nad nieistniejącym wykuszem, a także wymianę okien, drzwi i częściowy remont elewacji.

📢 W gm. Drwinia za 30 mln zł powstało 22 km kanalizacji oraz nowa oczyszczalnia ścieków

W gminie Drwinia dobiegła końca budowa ponad 22 kilometrów sieci kanalizacyjnej i nowoczesnej oczyszczalni ścieków o przepustowości 500 metrów sześciennych na dobę. Inwestycja została zrealizowana przez spółkę komunalną Eko-Drwinia.

📢 Brzesko planuje wydać ponad 35 mln zł na inwestycje w 2024 rok - lista zadań w projekcie budżetu

Kolejne remonty ulic na terenie Brzeska, a także miejscowości w gminie, budowa dwóch zadaszonych boisk sportowych, budowa miasteczka rowerowego i placu zabaw w Brzesku - to tylko niektóre inwestycje zapisane w projekcie budżetu gminy Brzesko na 2024 rok.

📢 Wybrano lokalizację nowego mostu na Wiśle między gminami Drwinia i Nowe Brzesko. Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie przeprawy

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na zaprojektowanie nowego mostu na Wiśle między powiatami bocheńskim i proszowickim. Przeprawa ma powstać między Świniarami w gminie Drwinia a Śmiłowicami w gminie Nowe Brzesko. Prace projektowe potrwają blisko dwa lata.

📢 Blisko 6 tys. zł zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni podczas kawiarenki charytatywnej. Zobacz zdjęcia i wideo

Blisko 6 tys. zł zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni podczas kawiarenki charytatywnej. Sprzedawali słodycze i napoje, a dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla oddziału dziecięcego szpitala w Bochni. Będą to skanery naczyń krwionośnych.

📢 89 zawodników wzięło udział w Drużynowym Maratonie Pływackim EKIDEN 2023 na basenie w Bochni

16 zespołów stanęło na starcie Drużynowego Maratonu Pływackiego EKIDEN 2023, który w sobotę 1811.2023 został rozegrany na Krytej Pływalni w Bochni. Wydarzenie odbywało się równocześnie na trzynastu obiektach w Polsce w ramach obchodów 3. urodzin branżowego Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie.

📢 Już 67 pacjentów przyjęto do nowego ZOL-u w Bochni, wkrótce miejsc może zabraknąć

Większość miejsc w nowo otwartym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Bochni jest już zajętych. Uruchomiona niespełna miesiąc temu placówka okazała się strzałem w dziesiątkę. Pacjenci mają w niej znacznie lepsze warunki pobytu niż w dotychczasowej lokalizacji na terenie szpitala.

📢 Strażacy z OSP Bratucice stracili zdolność bojową, oba samochody nie nadają się do służby

Jelcz i star, które przez wiele lat służyły druhom z OSP Bratucice, nie są już zdolne do działań ratunkowych. Tym samym jednostka straciła zdolności bojowe. Poinformowano o tym w specjalnym oswiadczeniu.

📢 W Zabawie k. Tarnowa przy pomniku „Przejście” uczczono pamięć ofiar wypadków drogowych. Zobacz zdjęcia i wideo

Rodziny ofiar wypadków drogowych spotkały się w niedzielę 19.11 przy pomniku „Przejście” w Zabawie koło Tarnowa. To jedyne takie miejsce w Polsce, do którego przybywają rodziny przeżywające traumę po stracie najbliższych. Niedaleko sanktuarium bł. Karoliny działa również pilotażowy program bezpłatnej pomocy psychologicznej i terapeutycznej.

📢 Seria pożarów budynków gospodarczych w regionie: najpierw Borek, później Damienice i Łęg Tarnowski. Zobacz zdjęcia

Trzy duże pożary budynków gospodarczych zanotowano w naszym regionie w ten weekend. Pierwszy z nich miał miejsce w Borku (gm. Rzezawa), drugi w Damienicach (gm. Bochnia), trzeci w Łęgu Tarnowskim (gm. Żabno). W każdym przypadku budynki uległy całkowitemu zniszczeniu.

📢 Poważny wypadek z udziałem quada w Olchawie koło Bochni. 30-letni kierowca pojazdu walczy o życie. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR

W sobotnie (18 listopada) popołudnie w miejscowości Olchawa w powiecie bocheńskim doszło do bardzo groźnego wypadku z udziałem quada. Na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan 30-letniego kierowcy quada jest poważny.

📢 III Tarnowska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego oraz Królików Rasowych. Niezwykłe okazy zwierząt wypełniły Arenę Jaskółka Tarnów

W sobotę (18 listopada) w Arenie Jaskółka Tarnów rozpoczęła się III Tarnowska Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego oraz Królików Rasowych. Wydarzenie, które zorganizował Tarnowski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza przyciągnęło wielu wystawców z całej Polski, a także Słowacji. Oglądać można w sumie ponad 1,3 tysiąca niezwykłych gatunków gołębi, królików oraz drobiu. Zobaczcie, jakie cudowne zwierzęta opanowały Arenę Jaskółka Tarnów!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto